Blog

5 powodów, dla których warto zacząć używać rowerów elektrycznych

E-rowery to ciekawa alternatywa dla zwykłych rowerów, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Sprawiają one, że poruszanie się szybko, wygodnie i niedrogo jest tak proste, jak... jazda na klasycznym jednośladzie!

Dzięki Move nie musisz inwestować w swój własny e-rower, ponieważ możesz go sobie wypożyczyć w modelu subskrypcyjnym. Plusem skorzystania z usługi najmu jest to, że nie ma określonego limitu czasowego, więc możesz cieszyć się jazdą tak długo, jak tylko chcesz, nie tracąc przy tym wolności i elastyczności.

Jazda na rowerze elektrycznym to frajda

W rowerach jest coś, co momentalnie wywołuje uśmiech na twarzy użytkownika. To naturalne, że pierwszej jeździe na początku towarzyszą mieszane emocje, bądź lekkie poddenerwowanie. W końcu nie wiadomo, czego dokładnie się spodziewać. Jednak nawet najwięksi sceptycy wracają do nas ze swojej przejażdżki z uśmiechem od ucha do ucha.


Pamiętasz ten dreszczyk emocji i adrenalinę, kiedy jako dziecko wsiadałeś na rower po raz pierwszy? A tę wolność i radość, której doświadczyłeś, jak już udało ci się tę umiejętność posiąść i najzwyczajniej cieszyć się jazdą? Dziękim e-rowerom masz szansę poczuć to jeszcze raz. Szczególnie, że - jak mówią - jazdy na rowerze się nie zapomina.

Oszczędność pieniędzy i czasu

Więcej czasu na e-rowerze, oznacza mniej czasu spędzonego za kółkiem samochodu. Jest to bardzo dobra wiadomość dla twojego portfela. Z badań rynku wynika, że przeciętny Polak wydaje ok 11 zł dziennie na benzynę. To aż ok. 4100 zł w skali roku! Dodatkowo ogólny roczny koszt utrzymania samochodu to ponad 8 tys. zł. Niemałe wydatki, prawda?

Ponadto samochody wiążą się też z nieuniknionymi korkami, podczas gdy rower daje nam wolność przemieszczania się przy jednoczesnym kontakcie ze świeżym powietrzem. Warto więc pomyśleć również o tym, ile czasu zaoszczędzimy. Poruszając się e-rowerem nie będziesz musiał spędzać godzin na staniu w korkach bądź szukaniu miejsca parkingowego. Pomyśl tylko, że każdy z nas marnuje średnio 5 dni w ciągu roku na stanie w korkach. To jest 120 bezproduktywnych godzin, które można by spędzić chociażby na jeździe rowerem. Pomyśl tylko, że gdyby tak faktycznie jeździć przez 120 godzin, to spalilibyśmy ponadto 50 tysięcy kalorii!

Twoje ciało będzie Ci wdzięczne

Rower elektryczny być może nie zapewni Ci tak wyczerpujących treningów, jak klasyczny jednoślad. Jednak, czy to właśnie nie o to chodzi, kiedy wracasz rowerem do domu po całym dniu pracy? Z naszego doświadczenia wynika, że kiedy jazda nie jest wyczerpująca, jesteśmy bardziej zmotywowani do trzymania się wyznaczonych sobie długoterminowych celów treningowych. Jeśli jednak tylko chcesz się zmęczyć, wystarczy wyłączyć w rowerze elektrycznym asystenta jazdy i można się cieszyć urokami treningu fizycznego. 

Jedną z najlepszych rzeczy w e-rowerach jest to, że możesz wykonywać taką ilość ćwiczeń, na jaką masz ochotę. Wielu naszych rowerzystów decyduje się na dłuższe wycieczki, ponieważ mają świadomość, że w każdej chwili mogą skorzystać z różnych stopni wspomagania pedałowania. Od ciebie więc zależy, jak chcesz korzystać z e-roweru i czy będzie to narzędzie do treningów, czy asystent w codziennych dojazdach do pracy, czy na uczelnię.

Są ekologiczne

Rower elektryczny to najbardziej przyjazna środowisku forma poruszania się. Ślad węglowy pozostawiany przez e-rower to jedynie 15 g dwutlenku węgla na kilometr! To jeszcze mniej niż podczas chodzenia, czy korzystania ze środków transportu publicznego oraz mniej niż jedna dziesiąta gazu emitowanego do atmosfery w czasie jazdy samochodem. 

Pomimo emisji CO2, która towarzyszy produkcji baterii i zużycia energii elektrycznej, e-rowery pozostawiają mniejszy ślad węglowy niż klasyczne rowery. Dzieje się tak, ponieważ podczas jazdy spalana jest mniejsza ilość kalorii na kilometr. 

Zamiana samochodu na rower to coś, co każdy z nas może zrobić już dziś, podczas gdy całkowita elektryfikacja rynku motoryzacyjnego zajmie jeszcze długie dekady.

Pomagają w codziennym życiu

Wyobraź sobie, jak w godzinach szczytu mijasz ten długi sznur samochodów stojących w korku. Albo jak w drodze do pracy pokonujesz wszystkie górki bez nawet kropelki potu!

Korzystanie z e-rowerów niesie za sobą wiele małych korzyści, ale wszystkie składają się na jedną wspólną cechę: ułatwiają codziennie funkcjonowanie. Nie czekaj więc dłużej i podporządkuj sobie miasto razem z Move.

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami i umów na jazdę testową.