FAQ
Czym jest rower elektryczny?
Rower elektryczny w odróżnieniu od klasycznego jednośladu wspomaga jazdę przy pomocy silnika elektrycznego zasilanego akumulatorem. Silnik zapewnia wspomaganie pedałowania, co znacznie ułatwia jazdę pod górę albo pod wiatr. Aby tego typu rower z silnikiem elektrycznym zapewniał wspomaganie, musimy naciskać na pedały. Nie ma pedałowania, nie ma wspomagania.

Move oferuje rowery RadMission 1. Jesteśmy przekonani, że to najlepsze e-rowery modułowe do jazdy po mieście. Wysoka jakość rowerów pociąga za sobą wysoką cenę, jeśli decydujemy się na samodzielny zakup, co często stanowi przeszkodę do podjęcia decyzji o zaopatrzeniu się w tego typu rower miejski. Aby rozwiązać ten problem, oferujemy subskrypcję, by najwyższej jakości sprzęt był dostępny dla wszystkich.
Wspomniałeś, że e-rowery mają akumulator. Czy muszę go ładować?
Tak, musisz naładować akumulator, jeśli chcesz korzystać z silnika elektrycznego. Proces ładowania jest tak prosty, jak ładowanie telefonu komórkowego i w zaledwie 4-5 godzin naładujesz do pełna baterię w naszym rowerze RadMission 1.

Akumulator można wyjąć z roweru w celu naładowania. Jest to bardzo wygodne, jeśli chcesz zabrać go ze sobą na przykład do biura i tam go naładować.
Co w sytuacji, jeśli moja bateria się rozładuje?
Nie musisz się o to martwić. Gdyby akumulator kiedykolwiek się rozładował, twój RadPower 1 będzie działał jak normalny rower, więc nie ma ryzyka, że nie pojedziesz dalej.
Co to jest Subskrypcja?
Subskrypcja Move to wypożyczenie jednego z naszych rowerów elektrycznych. Subskrypcja trwa co najmniej 1 miesiąc.

Za stałą miesięczną opłatę otrzymujesz rower wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz. Naprawy lub wymiany części przez jednego z naszych mechaników oraz ubezpieczenie na wypadek kradzieży lub zniszczenia.
Co otrzymam wraz z moim rowerem?
Każdy RadMission 1 jest w pełni wyposażony w prawie wszystko, czego potrzebujesz do jazdy: światła przednie i tylne, błotniki, łańcuch zabezpieczeniowy. Jedyną rzeczą, w którą musisz zaopatrzyć się na własną rękę, jest kask.
Dlaczego powinienem zdecydować się na subskrypcję, a nie na indywidualny zakup?
Uważamy, że subskrypcja to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz zostać posiadaczem e-roweru. Opłata abonamentowa Move obejmuje też wszystkie koszty utrzymania oraz ubezpieczenie roweru od kradzieży.

Rowery elektryczne są znacznie droższe niż zwykłe rowery. Cena to ok. 5.500 zł. Dodatkowo po doliczeniu do tego zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów i kosztów utrzymania, końcowa cena wyniesie ok. 8.000 zł. To równowartość wynajmu roweru na okres aż 3 lat.

Subskrypcja naszego abonamentu to usługa dostępna dla każdego, nie musisz liczyć z tak wysokimi wydatkami. Nasz rower możesz wypożyczyć na miesiąc, sezon lub nawet rok. Dodatkowo usługa jest elastyczna - masz możliwość zrezygnowania z subskrypcji w dowolnym momencie z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
Jak mogę anulować moją subskrypcję?
Wystarczy, że wyślesz nam e-mail albo napiszesz na Messengerze. Anulowanie nastąpi po 30 dniach od dnia powiadomienia, po czym zwrócisz swój e-rower, blokadę rowerową, ładowarkę i wszelkie akcesoria objęte subskrypcją. O wszystkim powiadomimy Cię w wiadomości zwrotnej.
Podoba mi się ten pomysł, ale nie mieszkam w Warszawie. Czy jesteście też w innych miastach?
W tej chwili jesteśmy tylko w Warszawie, ale nasze plany obejmują ekspansję na inne miasta w Polsce. Zapisz się na listę oczekujących, aby dać nam znać, że jesteś chętny. Od ilości zgłoszeń zależy, w którym kolejnym mieście zawita Move.
Czy dostarczacie rowery pod wskazany adres?
Tak. Obecnie oferujemy bezpłatną dostawę i odbiór w Warszawie.
Jak dbać o rower elektryczny?
Sugerujemy kilka dobrych praktyk:

1. Dbaj o odpowiednie ciśnienie w oponach. Najlepiej sprawdzać je często, a jeśli to możliwe to przed każdą jazdą.

2. Przechowuj rower elektryczny w pomieszczeniu lub pod dobrym przykryciem. Długotrwałe przechowywanie na zewnątrz spowoduje uszkodzenia.

3. Nie zalecamy pozostawienia roweru zaparkowanego w miejscach publicznie dostępnych, gdyż tam istnieje największe ryzyko kradzieży lub zniszczenia.
Co się stanie, jeśli rower zostanie uszkodzony lub skradziony?
Jeśli Twój rower zostanie uszkodzony lub skradziony, skontaktuj się z nami niezwłocznie, nie później w ciągu 24 godziny po tym, jak dowiesz się o zdarzeniu. Napisz do nas na adres kontakt@mymove.pl albo przez Messenger.

Każdy rower jest objęty ubezpieczeniem, którego wartość pokrywa całkowity koszt roweru i dodatkowego sprzętu.
Czy potrzebuję własnego ubezpieczenia?
Nie masz prawnego obowiązku wykupienia ubezpieczenia, ale to dobry pomysł. Możesz uzyskać Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i OC bezpośrednio od firm ubezpieczeniowych.